שמי עמית דרבקין חן, אם לשלושה, תושבת נהריה, מורה לחינוך מיוחד במקצועי ובעלת תואר שני במקרא.
כתבתי ספר שנקרא "במשעול התנ''ך, זהו ספר שירים שנכתבו בהשראת ספר הספרים הנצחי.
הספר פותח צוהר לקשת רחבה של דמויות מקראיות, משתף את הקורא במחשבותיהן הכמוסות ביותר, אני מפגישה את הקורא עם מגוון דמויות מהמקרא כשאול ויהושע, מרים אחות משה ורחל אימנו. היא כותבת על הסצנות שמתרחשות מאחורי הקלעים, על מה שנאמר בחדרי חדרים ומשמיעה את קולן של דמויות התנ"ך מנקודות מבט חדשות ומפתיעות, שמשתפות את הקורא במחשבות הכי נסתרות של הדמויות השונות. לפני תחילת כל שיר מוצג הפסוק שמתאים מספר התנ"ך.      
אסופת השירים בספר מזמינה כל קורא באופן אישי לשיח ציבורי בנוגע לדילמות שהדמויות האלה מהמקרא נאלצות להתמודד עימן, וכך מאפשרת לו לבחור אם להזדהות עם מחשבותיהן ומעשיהן או לחילופין, לבקר את התנהגותן. בנתיבי מסעי אני מתכתבת באמצעות שיריה עם ספר התנ''ך ועם הפרשנות היהודית לדורותיה.

האתר שלפניכם, נקרא "התנ''ך שלי" -https://amitdrabkin.com 
מטרתו לשתף מורים למקרא, בכל מסגרות הלימוד, בחומרי למידה והעשרה על פי תכנית הלימודים החדשה של המקרא. האתר נבנה כדי לממש את רצונה ללמד תנ''ך בצורה מעניינת, מאתגרת, מסקרנת וחווייתית. הוא נולד מתוך שאיפה לנהל דיאלוג בין התלמיד לטקסט המקראי באמצעות נושאים משמעותיים, ערכיים ורלוונטיים לחייו. השיעורים באתר בנויים על בסיס הוראה בין-תחומית כדי שהתלמידים יְפתחו שיח עם טקסט המקרא בהתכתבות עם תחומי דעת שונים. 

נוסף לכך, אני מנהלת קהילה בפייסבוק שנקראת "במשעול התנ"ך". הקהילה הזאת, מיועדת לכותבי שירה ופרוזה בהשראת ספר התנ''ך ולאומנים מתחומים שונים, אשר לפרי יצירתם יש זיקה לעולם התנ''ך וכמובן, לאוהבי תנ''ך באשר הם.
מוזמנים להצטרף 

                                                       עמית